Відкрито реєстрацію на вебінар «Рух за рівність в Україні та світі на прикладі феміністичного та ЛГБТ-рухів»

Запрошуємо на вебінар «Рух за рівність в Україні та світі на прикладі феміністичного та ЛГБТ-рухів», який відбудеться 24 квітня 2021 року о 11.00 год. Цей вебінар є частиною серії онлайнових заходів, присвячених історії та сучасному стану прав людини та руху за рівноправ’я як у світі загалом, так і в Грузії та Україні зокрема. Мова заходу — українська. Тривалість - 90 хвилин.
 
До участі запрошуються представники/ці громадських організацій та ініціатив, працівники/ці музеїв та інших закладів культури, історики/ині, ЗМІ, студенти/ки та всі, хто цікавиться темою прав людини та історії.
 
Під час вебінару ви дізнаєтесь про:
  • передумови виникнення та етапи розвитку руху за рівність у світі;
  • розмаїття і класифікації руху за рівність (на прикладі фемінізму);
  • взаємозв’язок різних соціальних нерівностей (гендерної, СОГІ, расової тощо) і відображення розмаїття в русі за рівність;
  • чи був рух за рівність в Україні: активістки 19-20 століть;
  • приклади сучасних проєктів за рівні права і можливості в Україні, зокрема феміністичних і ЛГБТ.
 
Спікерка вебінару – Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини, гостьова дослідниця за програмою ім. Фулбрайта у Колумбійському університеті (США, 2017-2018).
Модератор вебінару — Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини» (Україна), член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи, незалежний експерт Мережі з громадянської освіти у Східній Європі (EENCE).
 
Учасники/ці вебінару матимуть можливість:
— ставити запитання, спілкуватись зі спікером під час вебінару;
— отримати електронний сертифікат про участь у вебінарі;
— взяти участь у конкурсі міні-досліджень на тему представництва прав людини у вашому населеному пункті та отримати фінансову підтримку для реалізації ініціатив.
 
Будь ласка, зареєструйтесь для участі у вебінарі до 23 квітня за посиланням: bit.ly/3s7byTg Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію. Посилання для входу у вебінарну кімнату буде надіслано після реєстрації. Під час вебінару важливо мати доступ до швидкісного інтернету. Усі учасники/ці отримають сертифікати про участь.
 
Чекаємо вас на вебінарі!
 
Запрошуємо долучитись до Facebook-події: https://fb.me/e/2f2dtGxPh
 
З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: trialinsimplewords@gmail.com
 
Вебінар проводить ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Грузія) та ГО «Простір вільних ініціатив» (Україна) в межах проекту «У пошуках прав людини» за підтримки Фундації Будинків прав людинита фінансової підтримки Європейського Союзу.
 
Більше інформації
 
Про спікерку
Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини, гостьова дослідниця за програмою ім. Фулбрайта у Колумбійському університеті (США, 2017-2018). Авторка більше 100 наукових праць, низки публіцистичних статей, розділів підручників і книг, зокрема «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018), «Захисники галактики: влада і криза в чоловічому світі» (2020). Викладає на кафедрі соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» авторські курси «Вступ до гендерних студій», «Гендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Соціальні проблеми України і світу» та інші.
Займається освітнім активізмом, проводить тренінги для широкої цільової аудиторії: журналістів, аналітичних центрів, державних службовців, політикинь, громадських активістів тощо. Поділяє ідею публічної соціології – науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно залучена у різноманітні міжнародні дослідницькі або викладацькі проекти.
 
 
Про серію онлайнових заходів, присвячених історії та сучасному стану прав людини та руху за рівноправ’я як у світі загалом, так і в Грузії та Україні
 
Вебінар «Права людини та верховенство права в історичних подіях та постатях»  — https://youtu.be/k8B30f91gP4 
Мова: українська.
Спікер вебінару – Олександр Войтенко, історик, фаховий тренер з прав людини, толерантності та методики викладання суспільних дисциплін. За роки активної роботи в громадянському суспільстві координував проведення молодіжних шкіл з прав людини, методично забезпечував діяльність таборів з толерантності та недискримінації. Автор чисельних методичних посібників з прав людини, історії Голокосту, громадянської освіти.
Вебінар «Історія розвитку прав людини у світі» https://youtu.be/gy3FY2Kk4Bo
Мова: англійська, субтитровано українською та грузинською.
Спікерка вебінару — Олександра Делеменчук, правозахисниця, членкиня правління ГО «Вектор прав людини», експертка з міжнародної адвокації Української Гельсінської спілки з прав людини, програмна радниця Центру участі та Розвитку (Грузія), експертка Мережі меншин регіону Східного Сусідства і засновниця проекту Tbilisi Shelter City. одна із засновниць волонтерської ініціативи «Євромайдан-SOS».
Вебінар «Історія розвитку прав людини в Грузії»https://youtu.be/kRZwY_IELK4
Мова: грузинська.
Спікер вебінару — Агіт Мірзоєв, юрист міжнародного права, цивільний активіст, голова правління організації «Центр участі та розвитку».
 

Коментарі ()