Відбувся тренінг для судових моніторів «Забезпечення процесуальних прав дитини в кримінальному судочинстві»

Експерти громадської організації «Вектор прав людини» продовжують працювати задля захисту прав дітей в судових процесах. Розпочато моніторинг дотримання стандартів забезпечення прав дитини під час розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення в Україні.
Проєкт реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у співпраці з громадськими організаціями «Центр політико-правових реформ» та «Вектор прав людини».
За результатами моніторингу буде опубліковано звіт із детальним аналізом поточної ситуації, висновками та рекомендаціями державним органам.
 
28 – 30 вересня 2020 року відбувся тренінг для судових моніторів «Забезпечення процесуальних прав дитини в кримінальному судочинстві».
 
Монітори мали змогу ознайомитись із міжнародними стандартами щодо процесуальних прав дитини і обов’язків держави в кримінальному судочинстві як вони втілені в національному законодавстві, ознайомитись з методологією моніторингу судових засідань та проведення інтерв’ю.
 
Тренерами(-ками) стали:
 
Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї
Роман Куйбіда, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, заступник голови правління Центру політико-правових реформ
Валерія Рибак, експертка Координатора проектів ОБСЄ в Україні, директорка громадської організації «Вектор прав людини»
Максим Середа, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, експерт Центру політико-правових реформ
 
Модерували захід: Наталія Ступницька, національна менеджерка програми у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Наталія Беца, національна менеджерка проєктів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
 
Відкривав захід Посол Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
 
Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини» поділилась досвідом проведення дослідницьких інтерв’ю з учасниками та учасницями заходу. Представила розроблений нею спільно з іншими експертами методологію інтерв’ю, яка дозволить разом з іншими компонентами моніторингу з’ясувати та проілюструвати наскільки в Україні дотримуються процесуальні права дитини під час судового провадження в кримінальних справах та справах про адміністративні. За допомогою практичних вправ команда інтерв’юерів(-ок) готувалась до цього важливого етапу дослідження.

 
В межах тренінгу проведено інтерв’ю з суддею Красноармійський міськрайонний суд Донецької області Софією Данилів, яка поділилась з учасниками(-цями) досвідом розгляду судових справ за участі дітей. Це дозволило усім краще розібратися і з теоретичною і безпосередньо практичною частиною дослідження.
 
Тренінг проведено у межах проєкту «Підтримка громадянського суспільства у здійсненні моніторингу судових процесів», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Коментарі ()