Успішно відбувся вебінар «Мирні зібрання та недискримінація: як враховувати інтереси різних груп»

Вебінар «Мирні зібрання та недискримінація: як враховувати інтереси різних груп» об’єднав суддів, представників(-ць) комунікаційних команд судів, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, викладачів(-ок) закладів вищої освіти, Національної школи суддів України, студентів. Спільні освітні заходи, дискусії сприяють краще виконувати позитивні забов’язання держави захищати право на свободу мирних зібрань.
 
Спільно зі спікером вебінару Михайлом Тарахкало на прикладі прайдів та інших масових мирних зібрань ЛГБТІ та їх союзників дослідили мирні зібрання в контексті захисту інтересів меншин у судовій практиці.
 


Михайло Тарахкало обіймає посаду директора зі стратегічних справ в Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ). УГСПЛ є однією з найбільших асоціацій правозахисних організацій України, об'єднуючи 29 членів. УГСПЛ сприяє розвитку гуманного суспільства, заснованого на повазі до людського життя, гідності і гармонійних відносин між людиною, державою і природою через створення платформи для співпраці між організаціями-членами та іншими учасниками правозахисного руху. В організації пан Тарахкало займається розробкою і реалізацією правових стратегій, спрямованих на поліпшення ситуації з дотриманням прав людини в країні. Він є практикуючим адвокатом, який активно працює в Європейському суді з прав людини і вищих національних судових інстанціях, займається активним просуванням реформування національної правової системи. Зараз він працює в понад 150 справах, що стосуються сфери прав людини, по більш 40 з яких ЄСПЛ виніс остаточне рішення, що вплинули на проведення системних реформ в Україні.
Пан Тарахкало, використовуючи приклади рішень ЄСПЛ та українських судів, висвітив ряд важливих питань, що надалі допоможуть покращити судові рішення національних судів, висвітлювати інформацію про такі справи, зробити навчальний процес ще повнішим.

Висвітлено наступні теми:
 
  • Що таке мирне зібрання, його форми та види.
  • Регулювання мирних зібрань в Україні та взаємозв’язок з практикою ЄСПЛ.
  • Процедури попереднього повідомлення та дозволу.
  • Позитивні зобов’язання держави щодо регулювання мирних зібрань.
  • Обмеження права на свободу мирних зібрань.
  • Які уроки рішень ЄСПЛ варто врахувати в українській судовій практиці.
 
Модерувала вебінарВалерія Рибак,керівниця ГО «Вектор прав людини», експертка міжнародних спостережних місій за мирними зібраннями, розвивала та координувала групу громадського спостереження «ОЗОН», що системно здійснює моніторинг мирних зібрань в Україні.
 

 
Вебінар організовується ГО «Вектор прав людини», проєктом «Суд людською мовою» за підтримки БФ "Гендер Зед" та фонду "Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє" (EVZ)
 
Також на нашому каналі у You Tube можна знайти багато цікавих відео, присвячених інтерактивній освіті, протидії дискримінації, захисту права на справедливий суд: https://www.youtube.com/channel/UCqjeimokzHuf4-v6TmfXZ5w
 

Коментарі ()