ГО "Вектор прав людини" долучилась до проведення тренінгу для команди проєкту моніторингу судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Донецькій та Луганській областях

4-6 липня 2020 року відбувся онлайн тренінг для команди проєкту моніторингу судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Донецькій та Луганській областях. Це перший в Україні дослідницький проєкт, який передбачає здійснення моніторингу судових процесів із залученням студентів. Моніторинг судових процесів – один з найкращих способів на практиці вивчати судовий процес. ГО «Вектор прав людини» є партнером цього проєкту.
 
Під час перших двох днів студентство, що буде вже незабаром здійснювати моніторинг, розглядало такі питання:
  • Поняття, цілі, види, методологія, результати моніторингу. Приклади успішних проєктів з моніторингу;
  • Незалежність суддів: поняття, принципи, форми і суб’єкти втручання  у незалежність суддів, способи реагування на втручання;
  • Анкета моніторингу судових процесів;
  • Особливості моніторингу в різних видах судочинства (кримінальне, цивільне, адміністративне);
  • Форми зловживання процесуальними правами;
  • Принципи і правила роботи спостерігача в судових засіданнях. Особливості моніторингу одноособово та в групі;
  • Пошук судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом;
  • Особливості онлайн-моніторингу судових засідань;
  • Організаційні аспекти проведення моніторингу.
Протягом третього дня для учасників та учасниць було організовано два практичні заняття — тренінг з інтерв’ювання та тренінг з моніторингу ЗМІ щодо впливу на незалежність судів при розгляді справ, пов’язаних із збройним конфліктом.
 
Команда ГО «Вектор прав людини» у складі Назарія Боярського та Валерії Рибак провели практичний тренінг по інтерв’юванню. В першій частині тренінгу були розглянуті як теоретичні питання (місце та завдання інтерв’ювання у проєкті, види та етапи інтерв’ю тощо), так і практичні «фішки» проведення вдалих інтерв’ю. В другій частині тренінгу учасники та учасниці в командах брали інтерв’ю у представників/ць цільових аудиторій проєкту, а саме інтерв’ю давали:
  • суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, к.ю.н. Софія Данилів;
  • головна спеціалістка із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю (прес-секретарка) Луганського окружного адміністративного суду Вікторія Якимчук;
  • прокурор другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту Управління нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту, Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Олексій Козакевич;
  • адвокат Віктор Пальнюк.
Щиро дякуємо залученим експертам та експерткам, що допомогли студентам/кам на практиці відпрацювати отримані знання!
 
Переконані, що таке поєднання теорії та практики стане запорукою вдало проведених інтерв’ю в межах проєкту. ГО «Вектор прав людини» й надалі готова ділитись своїм досвідом!
 
Довідково:
Проєкт «Моніторинг судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом, як навчально-дослідницький інструмент для підготовки студентів-правників» імплементується ГО «Центр політико-правових реформ». Партнери проєкту: юридичний факультет Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, юридична клініка Донецького національного університету ім. В. Стуса, ГО «Фундація «Жіноча Ініціатива», ГО «Вектор прав людини».
Проєкт «Моніторинг судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України» реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки уряду Королівства Нідерландів.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
 

Коментарі ()