Запрошуємо на вебінар «Сенситивна тема ЛГБТІ у висвітленні роботи суду: як інформувати чітко, впевнено та нейтрально?»

Сенситивна тема ЛГБТІ у висвітленні роботи суду: як інформувати чітко, впевнено та нейтрально?
 
Безкоштовний вебінар за цією темою проходитиме онлайн 25 червня 2020 року, з 16:00 до 17:30. До участі запрошуються прессекретарі/ки, судді-спікери/ки, судді та інші представники/ці українських судів, що займаються комунікаційною діяльністю.
 
Наша мета — поділитися практичними рішеннями щодо коректного врахування специфіки ЛГБТІ в інформуванні про роботу судової гілки влади.
 
Чи виникали у вашій практиці «складні ситуації» з приводу ЛГБТІ? Подумайте, чи доводилося вам працювати з інформацією, яка стосувалася сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності різних сторін судового процесу? Чекаємо короткого опису цих ситуацій у реєстраційній формі на вебінар, посилання на яку ви знайдете нижче.
 
Питання, які попередньо планується висвітлити:
  • Хто такі ЛГБТІ і чому важливо не помилитися в розшифруванні абревіатури.
  • Сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність (СОҐІ) — значимі та сенситивні характеристики особистості.
  • Сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність у світлі медицини: нормативний підхід. Сексуальних орієнтацій — скільки їх?
  • Яка орієнтація «нетрадиційна», яка — «традиційна»? Цитати «як не треба» з рішень судових органів.
  • Сексуальна орієнтація, сексуальна ідентичність, сексуальна поведінка: диявол ховається в деталях.
  • Партнер тієї ж статі: «інтимний партнер»? «соціальний партнер»? «сімейний партнер»?
  • Визнання факту проживання сім’єю двох осіб однієї документальної статі: судові прецеденти.
  • Проблематичність слова «одностатевий».
  • Явища гомофобії та трансфобії і застосовність цих термінів у мовленні.
  • Яким є сімейне становище двох осіб однієї документальної статі, що перебувають у сімейному партнерстві?
  • Принципи ґендерно чутливого поводження щодо трансґендерних людей. Явище місґендерингу та деднеймінгу.
  • Педофілія, розбещення, вік сексуальної згоди.
  • Виявляймо ґендерну чутливість! Фемінітиви у Кримінальному кодексі.
  • Підсумок: принципи висвітлення тематики ЛГБТІ/СОҐІ в діяльності судів як запорука демонстрації професіоналізму судової системи.
 
Доповідач — Святослав Шеремет, національний експерт Експертної групи з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні (ЕГЗП-Україна), міжнародний експерт Євразійської коаліції зі здоров’я, прав, ґендерного та сексуального розмаїття (ЄКОМ). Контактами Святослава Шеремета ділимося вже зараз: ви можете звертатися до експерта через його сторінку www.facebook.com/sheremet.sviatoslav як до, так і після вебінару.
 
Модеруватиме вебінар Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини», експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні.
 
Реєструйтеся на вебінар до 24 червня за посиланням https://forms.gle/Fi1REygCXycia9Xz6 та одразу ставте питання за темою нашого онлайн-заходу, які цікавлять особисто вас. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію. Посилання для входу у вебінарну кімнату буде надіслано після реєстрації. Під час вебінару важливо мати доступ до швидкісного інтернету та підключатись до нього з ноутбука чи комп’ютера (в разі підключення через смартфон буде нечитабельним зміст презентації, що транслюватиметься). Усі учасники/ці вебінару безкоштовно отримають сертифікати про участь. Чекаємо вас на вебінарі!
 
Вебінар організовується ГО «Вектор прав людини», проєктом «Суд людською мовою» за підтримки БФ "Гендер Зед" та фонду "Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє" (EVZ).
 
З усіх додаткових питань можете звертатися на електронну скриньку trialinsimplewords@gmail.com  
 
Приєднуйтесь до фейсбук-події вебінару: https://www.facebook.com/events/588519221802740/
 
Ми у соцмережах:

Коментарі ()