Правосуддя, дружнє до дитини: презентація дослідження

Комфортна кімната з іграшками та розмальовками для дітей замість вузьких загальних коридорів у суді. Туалетна кімната зі сповивальним столиком замість старого непристосованого туалету. На перший погляд це виглядає забаганкою, а насправді – важливі передумови для того, аби система правосуддя почула голос дитини і могла захистити її права.

Про сучасний стан захисту неповнолітніх у судовій системі, проблеми та можливі зміни говоритимуть учасники презентації, що відбудеться 1 червня за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, громадських організацій «Центр політико-правових реформ» та «Вектор прав людини».

Під час заходу, приуроченого до Міжнародого дня захисту дітей, буде вперше представлено результати пілотного моніторингу, реалізованого у 2019 році, щодо дотримання судами і органами опіки та піклування стандартів правосуддя, дружнього до дитини. Ви почуєте реальний досвід учасників моніторингу, ознайомитеся з міжнародними практиками захисту прав дитини, матимете нагоду поспілкуватися із суддями, правозахисниками, громадськими активіст(к)ами та іншими фахівцями у цій сфері.

Захід відкритий для усіх охочих. Для участі у заході Ви можете зареєструватися тут: https://bit.ly/2XhyqBZ.

Додаткова інформація: Ніна Решетар, асистент проектів у сфері верховенства права та прав людини, nina.reshetar@osce.org
Інформація для ЗМІ: Андрій Дзюбенко, співробітник з комунікацій, моб.: +380 63 320 35 40 та +380 50 676 77 34, andrii.dziubenko@osce.org

Коментарі ()