Викладання права має бути інтерактивним

20 лютого відбувся вебінар для викладачів (-ок) права «Використання інтерактивних методів під час викладання права». Ведучими стали Олександр Комаров, к.ю.н., асистент кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експерт USAID New Justice з юридичної освіти та Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини», автор посібника «Використання судових трансляцій під час навчання права: методичні рекомендації».
Під час вебінару Олександр Комаров розповів про особливості використання інтерактивних методів викладання. Більш детально зупинився на сократівському методі та його перевагах.
«Метод Сократа відомий уже з давніх часів. Незважаючи на весь прогрес людства, нічого кращого, з погляду інтерактивного навчання віднайти не вдалося. За допомогою сократівського методу ми виходимо за межі традиційного навчання. Роль викладача — це роль фасилітатора, який ставить питання і стимулює дискусію. Далі, залучення студентів до дискусії має досягти такого рівня, що викладач усувається від постановки запитань, а виступає модератором», — зауважив Олександр Комаров.
«Одним із інтерактивних методів викладання права є використання судових онлайн-трансляцій. Цей метод має ряд своїх переваг. По-перше, ми бачимо право таким, яким воно є, а саме: як на сьогодні реалізуються норми права. По-друге, це залучення до суспільно-важливих справ в Україні. По-третє, перерозподіл енергії викладача», — пояснив Назарій Боярський.
Вебінар «Використання інтерактивних методів під час викладання права» проводиться ГО «Вектор прав людини» в рамках проекту «Використання судових трансляцій під час навчання права», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя».
 

Коментарі ()