Реєстрація на публічне обговорення «Судові трансляції як спосіб протидії фейкам»

Громадська організація «Вектор прав людини» у партнерстві із громадською організацією «Адвокатська дорадча група» та Національною спілкою журналістів України  проводять публічну дискусію «Судові трансляції як спосіб протидії фейкам».
Коли: 20 грудня 2019 року
Де: прес-центр «Укрінформ», Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Спікери та спікерки заходу:
Модеруватиме дискусію Олександра Делеменчук, модераторка заходу, політична радниця громадської організації «Центр участі та розвитку», директорка проекту «Тбілісі Шелтер Сіті»
Під час заходу передбачається обговорення таких питань: 
  • практика застосування механізму трансляцій судових засідань технічними засобами судів у судових процесах;
  • сучасні виклики та шляхи розвитку механізму трансляцій судових засідань технічними засобами судів;
  • комунікація між органами судової влади та самоврядування, судів, громадянського суспільства.
До участі в обговоренні запрошуються представники_ці медіа, судової системи, міжнародних організацій, фактчекери_ки, викладачі_ки, правники_ці.
Зареєструватися на захід можна за посиланням: forms.gle/x46pjS4h3Jwsggut5  
Одне з важливих досягнень громадськості у сфері правосуддя після подій Революції Гідності – це новий інструмент захисту права на відкриті слухання – транслювання судових засідань технічними засобами судів. Тобто коли не журналісти, а самі суди транслюють судові справи, що там розглядаються, для всіх до всесвітньої мережі YouTube на канал «Судова влада України».
Транслювання судових засідань онлайн технічними засобами судів — це важливий інструмент реалізації права на доступ до правосуддя та механізм забезпечення прозорості правосуддя. Саме тому важливо надалі розвивати транслювання засідань онлайн.
Перша трансляція судового засідання стосувалася однієї зі справ Майдану. 3 червня 2015 року засідання у Святошинському райсуді Києва транслювали онлайн до сусідньої зали. Вже 6 липня 2015 року перша трансляція засідання онлайн відбулася на Ютубі — це дало можливість слідкувати за перебігом справи.
Тепер не тільки за справами Майдану, а й іншими суспільно важливими справами можуть слідкувати необмежена кількість людей в Україні та інших країнах — це створює потужний громадський контроль. 
З приводу додаткових запитань можете звертатися до асистентки проектів ГО «Вектор прав людини» Ксенії Сітінської — 098 550 65 99 або поштою trialinsimplewords@gmail.com  
Захід проводиться в межах проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми  МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).

Коментарі ()