Сьогодні виповнилося 4 роки з дня першої онлайн-трансляції судового засідання

3 червня 2015 року відбулася перша онлайн-трансляції судового засідання технічними засобами судів. Справа стосувалася подій 20 лютого 2014 року у м. Києві під час Революції Гідності.
Сьогодні виповнилося рівно чотири роки з дня першої онлайн-трансляції.
У справі щодо подій 20 лютого 2014 року кількість учасників справи перевищувала 220 осіб. У приміщенні Святошинського районного суду, де розглядалася справа, фізично така кількість людей не могла поміститися.
«Тоді було запропоновано організувати трансляції із зали засідань суду, до сусідніх приміщень Святошинського райсуду м.Києва та до зали засідань Апеляційного суду Львівської області. Адже досить велика кількість потерпілих була саме із західних областей. Така трансляція відбулася 3 червня 2015 року», — зазначила ВалеріяРибак, директорка ГО «Вектор прав людини».
Це вдалося завдяки спільній роботі громадськості та судової влади. Тоді ВалеріяРибак, на той час координаторка групи громадського спостереження «ОЗОН» Центру Громадянських Свобод, а сьогодні — директорка ГО «Вектор прав людини», разом з адвокатами Небесної сотні (зараз Адвокатська дорадча група) спільно з Радою суддів прийшли до розв'язання цієї проблеми.
Згодом 6 липня 2015 р. судове слухання було трансльовано в живому часі до YouTube — каналу «Судова влада України».
На сьогодні відбулося трансляцій понад 200 судових справ і їх кількість постійно зростає.
Валерія Рибак у своєму блозі «Перші кроки до справедливого правосуддя зроблено: 4 роки судовим онлайн-трансляціям» для Lb.ua розповіла історію започаткування судових онлайн-трансляцій та детально описала шлях, який потрібно було прийти для цього.

Коментарі ()