Молодь уже давно інша і вимагає нових форм навчання

13 березня відбувся безоплатний вебінар для викладачів (-ок) права «Викладання дисциплін історично-правового циклу: як зробити його цікавим?». Ведучими стали Олександр Войтенко методист освітніх проектів Програми «Розуміємо права людини» та Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини», автор посібника «Використання судових трансляцій під час навчання права: методичні рекомендації».
«Останні роки мені довелось переглядати свої власні підходи до викладання історії. Зміни, які відбулися за останні кілька десятків років дуже серйозно вплинули на тих, хто навчається. Сьогодні ми маємо справу із молодим поколінням, яке вже не хоче навчатися так, як це було раніше. Коли ми проводили тренінг для викладачів права разом із ГО «Вектор прав людини», ми побачили, що з цією проблемою зіштовхуються більшість викладачів», — зазначив ведучий вебінару Олександр Войтенко.
«Переваги використання онлайн-трансляцій демонструють узагалі переваги використання відео під час навчання. Перше, це точна та повна інформація. Студенти бачать із декількох ракурсів, що відбувається в залі — як веде себе суддя та сторони процесу, усі матеріально-технічні аспекти. Це дає розуміння не лише однієї конкретної норми права, але й дає цілісну картину. Друге, це демонстрація умінь та навичок, що потрібні студентам (-кам). Можна довго розповідати, яким має бути професійний адвокат, але швидше це показати на реальному кейсі», — сказав Назарій Боярський.
Олександр Войтенко звернув увагу на те, що в підході до класичної лекції, ми іноді забувають, що варто керуватися принципом, який часто називають принципом «американського капрала». Це те, що часто роблять вчителі в школі. Спочатку вони кажуть про те, що будуть розповідати, потім вони дають основний матеріал, а потім повертаються до того, що розповіли роблячи певні акценти на найважливішому.
Вебінар «Викладання дисциплін історично-правового циклу: як зробити його цікавим?» проводиться ГО «Вектор прав людини» в рамках проекту «Використання судових трансляцій під час навчання права», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя».

Коментарі ()