Практичне розуміння законодавства та вміння мислити - завдання сучасної правової освіти

11 березня відбувся вебінар «Судові трансляції. Case study під час вивчення кримінального провадження», організований ГО «Вектор прав людини». Ведучими вебінару стали Валерія Коломієць, адвокатка, акредитована експертка Національної асоціації адвокатів України та Назарій Боярський, правозахисник, автор посібника «Використання судових трансляцій під час навчання права: методичні рекомендації».
«Свого часу я почала використовувати судові трансляції у своїй адвокатській роботі. Зокрема, звертаючись до суду в резонансних та проблемних кейсах для уникнення маніпуляцій різних сторін. Згодом зрозуміла, що судові трансляції є дуже класним інструментом для того, щоби студенти зрозуміли саме кримінальний процес. Передусім, я, як практик, хочу бачити в молодих юристах розуміння», — сказала Валерія Коломієць.
Член Правління ГО «Вектор прав людини» Назарій Боярський зазначив, що онлайн доступ до судових трансляцій забезпечує більшу гласність судочинства та справедливе рішення. Судова система перебуває постійно під наглядом громадськості, що однозначно має позитивний вплив.
Вебінар «Судові трансляції. Case study під час вивчення кримінального провадження» став третім у циклі вебінарів для викладачів (-ок) права. Дізнатися про використання інтерактивних методів, зокрема, судових онлайн-трансляцій уже змогли понад 100 викладачів (-ок) з усіх куточків України.
Також, Валерія Коломієць вказала, що  молодим студентам потрібно розвивати вміння мислити, а не просто вивчити якийсь нормативний матеріал. Використання судових трансляцій в освітньому процесі дозволяє цю мету досягти.
«Для прикладу можемо взяти кримінальні резонансні справи. Коли ми даємо можливість молодому правнику проаналізувати засідання, наприклад, про обрання запобіжного заходу, студент має можливість на базі своїх теоретичних знань, зробити певні висновки і зрозуміти природу тих чи інших голосних кримінальних справ», — розповіла Валерія Коломієць.
Нагадуємо, 13 березня відбудеться останній із циклу для викладачів (-ок) вебінар «Викладання дисциплін історично-правового циклу: як зробити його цікавим?». Для участі у вебінарі потрібно зареєструватись до 12 березня 2019 за посиланням: bit.ly/2UTvg4y та мати доступ до мережі інтернет під час проведення вебінару.
Вебінар «Судові трансляції. Case study під час вивчення кримінального провадження» проводиться ГО «Вектор прав людини» в рамках проекту «Використання судових трансляцій під час навчання права», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя».
  

Коментарі ()