Інтерактивні методики викладання права опановували викладачі ВНЗ


21–22 лютого в Києві проходив тренінг для викладачів права ВНЗ «Як зробити навчання праву інтерактивним та ефективним?». Тренерами були Олександр Войтенко, методист освітніх проектів Програми «Розуміємо права людини», за останні роки координував освітню частину у проектах Дому Анни Франк в Україні з питань недискримінації та толерантності, ОБСЄ – з прав людини, протидії антисемітизму, ксенофобії та Назарій Боярський, правозахисник, тренер неформальної освіти, член групи тренерів молодіжного департаменту Ради Європи, автор низки посібників щодо використання інтерактивних методик навчання.
Протягом двох днів професори та доценти права з усієї України дізнавалися про те, як використовувати інтерактивні методи у своїй викладацькій діяльності. А також, як за допомогою судових трансляцій зробити навчання більш практично орієнтованим.
Важливою особливістю тренінгу є те, що нові знання та навички викладачі та викладачки опановували завдяки інтерактивним методам освіти. Так, наприклад, працюючи у групах, вони розробили власні заняття із використанням судової онлайн-трансляції, які вже можна використовувати в освітньому процесі.
Дуже часто, при підготовці до заняття, викладачі вимушені шукати приклади для ілюстрації лекційного матеріалу у матеріалах ЗМІ. Судові онлайн-трансляції — це не лише інтерактив у навчанні, але і ілюстрація закону, і права у дії на реальних, повних кейсах актуальних судових справ.
В подальшому викладачі та викладачки мають змогу презентувати напрацьовані навчальні заняття під час публічного конкурсу методичних розробок на краще використання судових трансляцій у навчальному процесі «Судові трансляції: теорія через практику», кращі з яких будуть опубліковані у вигляді збірника, що підтримуватиметься Міністерством освіти та науки України.
Тренінг «Як зробити навчання праву інтерактивним та ефективним?» організовано ГО «Вектор прав людини» в рамках грантового проекту «Використання судових трансляцій під час навчання права», здійснювався за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя».
 
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров'я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на вебсайт: www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua  та за телефоном +38 (044) 581-3303. 
ГО «Вектор прав людини» - правозахисна організація, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.
Детальніше про ГО «Вектор прав людини» за посиланням: www.facebook.com/hrvector.org/
Електронна адреса: info@hrvector.org    
Проект «Суд людською мовою» створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у даній галузі. Ініціатива об’єднує громадських активістів, IT спеціалістів та професійних юристів.
Детальніше про «Суд людською мовою»  за посиланням: bit.ly/2c5xg5Q (indd.adobe.com/view/96a9054d-689d-4e47-88ef-9bc26f7484ebwww.facebook.com/trialinsimplewords/
Електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com 

Коментарі ()