Студенти-практики, а не теоретики: викладачі дізналися про використання судових онлайн-трансляцій у викладанні цивільного процесу

 
8 лютого відбувся вебінар «Методологія використання судових трансляцій у викладанні права на прикладі цивільного процесу». Ведучими вебінару стали Назарій Боярський, правозахисник, член Правління ГО «Вектор прав людини» та Віталія Лебідь, викладачка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України.
Судові онлайн-трансляції — чудовий інструмент, який допоможе зробити викладання права практично орієнтованим. Адже тепер студенти можуть покроково розібрати процес, розглянути особливості ліній поведінки сторін.
«Студенти дуже задоволені такими заняттями. Це надзвичайно ефективний механізм у наближенні студента до практики. Нашою метою має бути — випускати не студентів-теоретиків, а студентів-практиків. Які отримують не просто знання, але багаж практичних навиків. І на виході з університету ми отримуємо правника, який може йти в суд і не боїться виступати перед суддею та опонентами, але вмітиме доносити позицію та знатиме наперед про певні складнощі та особливості поводження в судовому засіданні», — зауважила Віталія Лебідь.
Використовувати онлайн-трансляції можна, як в аудиторному навчанні, разом із викладачем, так і вдома, коли студент сам переглядає й розбирається у справі. У будь-який момент можна натиснути на паузу чи відмотати відео назад. Це перевага онлайн-трансляції над безпосереднім відвіданням судової зали.
Як відзначив Назарій Боярський, механізм судових онлайн-трансляцій був створений у 2015 році. На сьогодні трансльовано засідання вже у 190  судових процесах. Усі вони – чудова ілюстрація як втілюються в життя сухі норми права. Саме тому, ГО «Вектор прав людини» запланувала серію навчальних вебінарів щодо методики використання судових трансляцій у викладанні права на прикладах цивільного, господарського, кримінального та адміністративного процесів. Наступний вебінар, присвячений  методології використання судових трансляцій у викладанні права на прикладі ХХХ процесу відбудеться __ лютого 2019 року.
Для довідки:
«Захід організовано ГО «Вектор прав людини» в рамках грантового проекту «Використання судових трансляцій під час навчання права», який здіснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров'я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на вебсайт: www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua  та за телефоном +38 (044) 581-3303. 
ГО «Вектор прав людини» - правозахисна організація, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.
Детальніше про ГО «Вектор прав людини» за посиланням: www.facebook.com/hrvector.org/
Електронна адреса: info@hrvector.org    
Проект «Суд людською мовою» створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого кола населення у даній галузі. Ініціатива об’єднує громадських активістів, IT спеціалістів та професійних юристів.
Детальніше про «Суд людською мовою»  за посиланням: bit.ly/2c5xg5Q (indd.adobe.com/view/96a9054d-689d-4e47-88ef-9bc26f7484eb) www.facebook.com/trialinsimplewords/
Електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com
 

Коментарі ()