ГО «Вектор прав людини» розпочинає моніторинг інформаційного наповнення приміщень апеляційних судів України

ГО «Вектор прав людини» розпочинає моніторинг інформаційного наповнення приміщень апеляційних судів України матеріалами, що сприяють відкритості правосуддя та налагодженню взаємодії з медіа та громадою.


Моніторинг відбуватиметься у всіх судах апеляційної ланки. Моніторинг проводитимуть активісти на волонтерських засадах, попередньо пройшовши навчання.


Так, 16 січня 2019 року відбуватиметься дистанційне навчання у формі вебінару.  Ми детальніше розповімо про нашу організацію ГО «Вектор прав людини», проект «Суд людською мовою»; розглянемо поняття громадського моніторингу; порівняємо моніторинг судових процесів та моніторинг якості надання судових послуг; чому та для чого ми вирішили проводити моніторинг інформаційного наповнення приміщень апеляційних судів України матеріалами, що сприяють відкритості правосуддя та налагодженню взаємодії з медіа та громадою; та як же відбуватиметься цей моніторинг.


Ведучі вебінару:


Валерія Рибак, керівниця ГО «Вектор прав людини», керівниця проекту «Суд людською мовою». Валерія координувала та розвивала групу громадського спостереження «ОЗОН»; організовувала моніторинги за судовими процесами в Україні у 2013 – 2016 роках, що сприяло впровадженню механізмів онлайн трансляцій судових засідань технічними засобами судів ти їх коментування. Починаючи з 2015 року, активно працює з комунікаційними командами судів задля налагодження ефективного діалогу з громадськістю. Разом із командою у 2016–2018 рр. започаткувала системну тренінгову програму покликану навчити працівників судів випрацьовувати ефективну комунікацію. Навчання пройшли представники 323 судів із 20 областей України, а це 48 % від усіх судів України.


Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини», член правління ГО «Вектор прав людини», член групи тренерів молодіжного департаменту Ради Європи. Правозахисник, тренер з питань прав людини, протидії дискримінації та демократії. Має досвід правозахисної діяльності не лише в Україні, а й у Білорусі, Росії, Казахстані та Азербайджані. Основне місце праці — Центр міжнародної солідарності (Литва). Назарій є автор низки аналітичних матеріалів щодо забезпечення принципу гласності судів в Україні.


Моніторинг здійснюється на теренах України в період з 15 по 31 січня 2019 року та проводиться для реалізації проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми МАТРА від Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


 


 


 

Коментарі ()