Валерія Рибак: 75 українських судів уже транслюють засідання в YouTube


75 українських судів уже транслюють засідання в YouTube (http://bit.ly/2Jr7KHy). Про це сказала правозахисниця, розробниця та координаторка проекту «Суд людською мовою», засновниця та керівниця громадської організації «Вектор прав людини» Валерія Рибак в ефірі «Громадського радіо».


«Проект «Суд людською мовою» почав працювати з розвитку такого важливого механізму, як судові трансляції. Тобто можливість побачити, що відбувається в суді для необмеженого кола людей. Рушієм стали «майданівські» справи у 2015 році, коли доступ до засідання був обмежений через велику кількість учасників судового процесу і бажаючих відвідати судовий процес», — пояснила Валерія Рибак.


За словами правозахисниці, онлайн-трансляції — перший прецедент співпраці судової влади і громадськості. Це був спільний проект.На сьогодніце вже 159 справ, 75 судів, які долучилися.


«Технічні засоби, тобто камери, були встановлені в судах і до цього. Це камери, які використовувалися для того, щоб із людиною, яка перебуває в СІЗО, у лікарні, яка не може бути присутня в залі судового засідання, був встановлений зв’язок. Ці камери були. Додаткові кошти не були потрібні. Треба було тільки змінити ставлення.Першими ініціаторами судових трансляцій були представники судів. Фактично ми спробували змінити ставлення, і суди пішли на це, тепер вони вмикають ці камери,щоби транслювати судові засідання на YouTube. Суди намагалися себе захистити тим, що транслювали ці судові засідання. Позитивним у цьому відношенні стали і тренінги, які ми проводили для прес-секретарів судів. У рамках навчання, ми розповідали працівникам суду про технічну можливість таких трансляцій та їх важливість для суду та громади», — розповіла Валерія Рибак.


Зараз ГО «Вектор прав людини» розпочинає працювати з викладачами та студентами,щоби використовувати онлайн-трансляції, як навчальний елемент та працювати із живим матеріалом, та покроково аналізувати судовий процес. До цього експерименту вже долучилися КНУ ім.Шевченка, Київський університет права, Академія адвокатури України.


 


Запис ефіру можна переглянути за посиланням https://youtu.be/0k9V2VXfc9s

Коментарі ()