У Маріуполі відбулася презентація звіту «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації»

5 жовтня ГО «Вектор прав людини» взяли участь у  презентації та обговоренні звіту «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації" у Маріуполі. Також, у заході взяли участь представники суду, СБУ, прокуратури, поліції, юстиції та громадський сектор.


ГО «Вектор прав людини» представили результати моніторингу судових засідань і приміщень судів. У процесі дослідження було виявлено низку проблем, що стосуються забезпечення права на справедливий суд та піднято питання гласності судових процесів. Виявили, що особливо поширена незаконна практика проведення судових засідань не в залах судових засідань, – кожна п’ята справа розглядалася в кабінетах суддів.


«У 45 (21%) випадках засідання проходили не в спеціально пристосованих залах судових засідань, а у кабінеті судді (24 (53%) – суди Донецької та Луганської областей. У 17 (8%) випадках доступ для публіки був частково або повністю обмежений, зокрема через те, що засідання проводилось в кабінеті судді, де обмаль місця або через обмеження створені працівниками судів. З них у 10 випадках доступ на засідання повністю або частково був обмежений саме для моніторів», — повідомила директорка ГО «Вектор прав людини».


Під час круглого столу, представники судів Донецької області звернули увагу на низький рівень матеріального забезпечення та відсутність належних будівель суду. Для прикладу, у судах відсутні конвойні приміщення, які відповідали б нормам, а самі підсудні часто чекають засідань у так званих автозаках.


 


За словами Валерії Рибак, відкритість судових засідань — важливий елемент захисту прав сторін у судовому процесі та забезпечення правосуддя загалом. Завдання громадського сектору — бути дзеркалом для відображення наявних проблем і позитивних моментів та водночас віднайти та виправити негативні наслідки й підсилити позитивні.


«Я закликаю продовжувати використовувати он-лайн-трансляції — це позивний приклад. Вони допомагають інформувати громадськість про реальний стан судових справ, а також захищають сам суд від неправильної інтерпретації його дій. Потрібно використовувати моніторингові звіти, як аргументи в діалозі з владою, зокрема із закликом виділити належні приміщення для судів», — заявила Валерія Рибак, директор ГО «Вектор прав людини».


Відбувся конструктивний діалог, під час якого представники державних інституцій відверто повідомили про проблеми та намагалися знайти спільні шляхи дій. ГО «Вектор прав людини» разом із колегами, що брали участь у дослідженні відкриті до співпраці.


 


 


 


 

Коментарі ()