ГО "Вектор прав людини" провела зустріч із Вищою радою правосуддя

Сьогодні, 12 вересня, відбулася спільна робоча зустріч ГО «Вектор прав людини» разом із представниками Прес-центру судової влади України Оксаною Лисенко та Іриною Паламарчук.


На зустрічі приділили особливу увагу обміну попереднім досвідом, а також майбутніми планами та стратегіями щодо розвитку прес-служб судів в Україні. Також було взято напрям на вдосконалення вже наявних форм співпраці та пошуку нових.


Під час зустрічі були представлені результати статистичного аналізу сайтів апеляційних судів проведеного ГО «Вектор прав людини» на предмет наявності інформації по роботі з медіа та громадськістю, а також зрозумілість і прозорість порядку роботи представників судів, які відповідальні за комунікаційний напрям.«У 12% судів не зазначено працівників судів, які відповідальні за комунікації. У 8% судів не зазначено суддю-спікера і  лише у 23 % судів є зразок клопотання про проведення трансляцій судових засідань. У 69% судів відсутня опублікована комунікаційна стратегія. У 62 % судів відсутній порядок взаємодії з медіа, тільки в 1 суді опубліковано положення про прес-службу суду», — повідомив Віктор Пальнюк, адвокат, координатор судового коментування проекту «Суд людською мовою».У цьому контексті директор ГО «Вектор прав людини», Валерія Рибак запропонувала посилити інформаційне партнерство разом із  Вищою радою правосуддя, для обміну даними про вже проведені раніше тренінги та семінари. Це допоможе підвищити їх ефективність у майбутньому.


«Найближчими планами ГО «Вектор прав людини» є проведення роботи з представниками судів апеляційної ланки. Ми хочемо з`ясувати їх бачення та потреби у процесі розвитку прес-служб при апеляційних судах. І вже на основі узагальнення цих даних та суміжної аналітики, підготувати проекти нормативних документів, які допоможуть налагодити роботу прес-служб апеляційних судів та будуть прикладом для судів першої інстанції», —  підсумувала Валерія Рибак.


Водночас Анастасія Розлуцька, координатор проекту E-data та тренер тренінгів для працівників судів, що працюють у комунікаційному напрямі, поділилася своїм досвідом проведення заходів, покликаних на формування вмінь якісно вибудовувати роботу прес-служб. На прикладі тренінгу “Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади” вона розповіла про виявлену специфіку комунікаційної роботи, що здійснюється у судах на даний час. Знання таких особливостей дозволяє ретельніше формувати навчальні програми для наступних тренінгів, таким чином задовольнити запит суспільства на прозорість та відкритість судів.


Результатами зустрічі стала спільна ініціатива Прес-центру судової влади України та ГО «Вектор прав людини» до поглиблення співпраці в сфері розвитку прес-служб в Україні з метою підвищення довіри українців до правосуддя.


Коментарі ()