Тренінг "Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади" для прес-секретарів Черкащини та Чернігівщини 21.06 - 22.06. 2018р.

Нову програму тренінгу розроблено на основі виявлених потреб судів у комунікаційних питаннях за результатами проведеного  ГО «Вектор прав людини» дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2017 рік». Завантажити результати опитування.  (включно із базою  facebook-сторінок судів); та висновки у вигляді інфографіки


Разом з представницею прес-служби органів суддівського самоврядування Ольгою Какауліною учасниці та учасники практикували комунікацію всередині самого суду, та з представниками ЗМІ та громадськості. «Сподобалось те, що це дійсно був тренінг, а не просто лекції. Навчання бути розкутішою у спілкуванні з людьми» — зауважила представниця одного зі судів.  


Детальніше про взаємодію суду з громадськими організаціями розповідала Валерія Рибак, керівниця ГО «Вектор прав людини», координатора проекту «Суд людською мовою». Разом з нею прес-секретарі обговорили й тему прав людини. "[Валерія ]Заставила замислитися над тим, що саме означають «Права людини»! Наче загальнозрозумілі речі, але мало хто замислюється, що саме вони означає".Важливими частинами тренінгу були сесія щодо наповнення сторінок судів у соціальних мережах та практичні вправи з проведення недійних заходів від Анастасії Розлуцької, координаторки проекту Є-data, медійниці, правозахисниці. Одна з учасниць відгукнулася про сесію щодо контенту так: «Контент наповнення соціальних мереж в час інформаційних технологій є дуже важливим аспектом висвітлення роботи суду, щоб підвищити довіру до працівників суду та суду в цілому», інша прокоментувала симуляційну вправу-реагування на кризову ситуацію: «Умови, в яких проводився тренінг — гра, що дає можливість прожити та відчути і запам'ятати все максимально точно».Наприкінці прес-секретарі поділилися своїми думками щодо доцільності подібних тренінгів: «Потрібно проводити більше таких заходів, оскільки прес-служба в суді переживає процес становлення і ще дуже багато в даному напрямку необхідно зробити.».


Загалом учасниці та учасники залишили схвальні відгуки, зазначивши, що особливо їм сподобалися інтерактивний формат тренінгу, можливість попрактикуватися у кризовій комунікації, обмінятися досвідом з колегами.


Нагадаємо, що загалом у 2016– 2017 роках проведено 12 тренінгів для працівників 247 судів у 11 областях України. Розвиток навчальної програми проводиться в рамках Меморандуму про співпрацю між Радою суддів України та ГО «Вектор прав людини» від 29.11.2016 року.   

ГО «Вектор прав людини», проект «Суд людською мовою», Рада суддів України, прес-служба органів суддівського самоврядування в Україні, Представництво Фонду ім.   Фрідріха Еберта в Україні продовжують програму по підготовці прес-секретарів судів в Україні. Більше новин на нашій сторінці: https://www.facebook.com/trialinsimplewords/ та сайті: http://hrvector.org/ Контактна електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com

Коментарі ()