Тренінг "Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади" для прес-секретарів Вінничини 31.05 - 01.06. 2018р.

Суди Вінничини стануть відкритішими для громадян. Прес-секретарі судів м. Вінниці та Вінницької області «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» опановували нові техніки роботи з медіа та громадськістю. Захід відбувся 31 травня – 1 червня 2018 року.


Нову програму тренінгу розроблено на основі виявлених потреб судів у комунікаційних питаннях за результатами проведеного  ГО «Вектор прав людини» дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2017 рік». Завантажити результати опитування: https://adobe.ly/2AraVcp (включно із базою  facebook-сторінок судів); перелік судових справ, що транслюються технічними засобами судів, станом на 18.12.2017 року із посиланнями на відео: https://adobe.ly/2CWdTM1 Інфографіка: https://adobe.ly/2CW3O1r .


«Завдяки конструктивній співпраці судів та громадськості можливі дійсно позитивні зміни у діяльності судової гілки влади з урахуванням потреб суспільства. Сьогодні важливо переходити від позиції «ми-вони» та взаємних звинувачень до «ми можемо спільно вирішити ці задачі»  — звернулася до учасників, директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак.Як і будь-який державний орган, суд не може працювати в інформаційному вакуумі: суди працюють з людьми і для людей. А в сучасних умовах судової реформи до судів прикута особлива увага.


«Попри те, що прес-секретарю суду потрібно налагодити діалог з громадою та медіа, одне з найскладніших завдань – це налагодження внутрішньої комунікації з керівництвом, зокрема щодо доцільності інформування суспільства про діяльність суду та створення прес-служб у судах. Оскільки більшість виконують свою роботу прес-секретаря, суміщаючи її з іншою посадою, тому велика частина тренінгу присвячена мотивації та веденню комунікації.» - зазначила Анастасія Розлуцька координаторка проекту Є-data, медійниця, правозахисниця, тренерка даного тренінгу.Протягом тренінгу учасники ознайомилися зі загальними аспектами прав людини, видами співпраці з громадськими організаціями, практикувалися у проведенні прес-заходів, опановували нові тенденції роботи у соціальних мережах. Акцентували увагу на практику використання трансляцій судових засідань технічними засобами судів. Важливою особливістю тренінгів є велика кількість практичних вправ на основі реальних ситуацій.


Надалі учасники зможуть використати знання та навички для налагодження комунікації як всередині колективу, так і з представниками громадськості, медіа, для оперативного реагування на події довкола суспільно важливих справ, забезпечення права на відкриті слухання та принципу гласності судового процесу.


«Комунікація не може бути одноразовою. Це постійний процес. Зміни не відбуваються швидко, вони потребують часу. Зараз ми усвідомлюємо, що отримання практичних навичок є наступним важливим кроком для того, щоб прес-секретарі ефективно виконували свої функції.» - переконана Ольга Какауліна представниця прес-служби органів суддівського самоврядування.Нагадаємо, що загалом у 2016– 2017 роках проведено 12 тренінгів для працівників 247 судів у 11 областях України.  ГО «Вектор прав людини», проект «Суд людською мовою», Рада суддів України, прес-служба органів суддівського самоврядування в Україні, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні продовжують програму по підготовці прес-секретарів судів в Україні. Наступні тренінги відбудуться для працівників судів Житомирської та Черкаської областей.


Більше новин на нашій сторінці: https://www.facebook.com/trialinsimplewords/ та сайті: http://hrvector.org/ Контактна електронна адреса: trialinsimplewords@gmail.com


Коментарі ()