Практичне заняття для студентів з використанням відеотрансляції судового засідання, здійсненої технічними засобами суду, в КНУ ім. Т. Шевченка 27.04.2018

У КНУ ім. Т. Шевченка продовжують експериментувати з форматами проведення занять: сьогодні коментування вчорашнього засідання по справі Олександра Єфремова поєднали з гостьовою лекцією адвоката й судового коментатора Віктора Пальнюка, який розповів про свій досвід судового коментування в проекті «Суд людською мовою», участі в проекті «Адвокат майбутнього», взаємодії з журналістами та порекомендував цікаві для правників відеотрансляції засідань. 


Друга частина пари була присвячена безпосередньо коментуванню судового засідання. Студентки та студенти висловили свої враження від виступів усіх трьох захисників Олександра Єфремова. Коментуючи, звертали увагу на поведінку та лексику захисників, розподіл ролей між ними, а також порівнювали їхні тактики. Не оминули увагою і приклади токсичної комунікації, мова про яку велася й на попередньому занятті. 


Під час дискусії згадали фільм «Свідок обвинувачення» (перегляд фільму був попереднім домашнім завданням), тож у студентів була нагода порівняти між собою і дві системи судочинства.


За проведення заняття висловлюємо подяку Дмитру Кухнюку, кандидату юридичних наук, доценту кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка 


Громадська організація «Вектор прав людини» спільно з викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету права НАН України, Академії адвокатури України розробляє та апробовує методологію використання трансляцій судових засідань технічними засобами судів як навчального інструменту для студентів правничих професій в рамках проекту «Суд людською мовою»: коментування судових процесів, що транслюються технічними засобами судів, як інноваційний інструмент забезпечення права на відкриті слухання та принципу гласності судових процесів» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».

Коментарі ()